O nás

História

Firma ENGO - Z bola založená v r. 1992, jej nástupca - firma ENGO s.r.o. bola založená v roku 1994.

Svoje aktivity od svojho začiatku smerovala na jediný cieľ, a to: zabezpečiť dostupnosť nových technológií a výrobkov pre odvetvie moderného poľnohospodárstva a okrasného zahradníctva.

Šírenie informácií zabezpečila hlavne vďaka časopisu Kvety a záhrada, ktorý sa začal pod kontrolou Ministerstva kultúry vydávať od roku 1998. Spustili sme informačný portál www.engo.sk a www.kvetyazahrada.sk.

V súčasnosti môžeme tvrdiť, že firma ENGO sa špecializuje na profesionálne trávniky – a to dodávkou špeciálnych výrobkov a tiež dodávkou nových technológií pre ošetrovaní existujúcich trávnikov.Spolupracujeme s prestížnymi golfovými a futbalovými ihriskami. Od roku 2008 sme riadnym členom EIA (EUROPEAN IRRIGATION ASSOCIATION).


ENGO - držiteľ certifikátu ISO 9001:2008

V decembri 2013 spoločnosť ENGO s.r.o. získala medzinárodný certifikát ISO 9001:2008. Norma 9001:2008 je uznávaná na medzinárodnej úrovni ako štandard pre riadenie kvality.

Certifikácia sa vzťahuje na všetky procesy spojené s riadením projektov pre golfové a futbalové ihriská a obchodnú činnosť s komoditami pre záhradné centrá, pestovateľov a spotrebiteľov.

Zameranie

Zameriavame sa na oblasť vinohradníctva, lesníctva, škôlkárstva – kde okrem špecializovaných služieb (vodné, pôdne analýzy, plány výživy, ošetrovanie porastov..), dodáva výrobky firiem ICL, PINDSTRUP, JIFFY, TEKU.

Ponuka.

Z výrobkov sa prezentujú hlavne značky KRIKETS trávne zmesi a hnojivá pre trávnik, ENGO hnojivá, rašelinové výrobky GRUNT. Cieľom firmy je špecializácia na okrasné zahradníctvo a vybrané oblasti poľnohospodárstva a lesníctva.