LANTANA CAM. RED - 3 KS

C1779

Lantana

Lantana (Lantana camara Yellow) je rastlina s nádhernými kvetmi, ktoré aj krásne voňajú. Kvitne bohato celú sezónu až do prvých mrazov. Rastlinu je možné prezimovať na svetlom mieste pri teplote okolo 10 ⁰C. Odporúčame aj na výsadbu hrobov. Dodávame v črepníkoch 10,5 cm - 3 ks črepníkov v balení. Do záhrady priláka motýle.

balenie 3 rastliny
farba červená, oranžová
doba kvitnutia IV-IX

Objednávanie tovaru
08. 01. 2020 – 14. 04. 2020

Expedícia tovaru
27. 04. 2020

6,98 € s DPH

Potrebujete zistiť dostupnosť tovaru, alebo dodatočné informácie?

tel icon 033/5340301
alebo
0903 458 033

Je to rastlinka, ktorú môžete pestovať v črepníkoch i na záhone. Lepšie je vysadiť ju do črepníka, pretože nie je veľmi odolná voči mrazu. Dobre sa cíti na svetlom až polotienistom mieste. V lete jej vyhovuje teplota asi 25°C, v zime by mala byť na svetlom a chladnom mieste, kde je teplota okolo 10°C. Bohato a dlho kvitne - od apríla do októbra. Substrát sa udržiava rovnomerne vlhký, pretože suchý substrát rastline škodí. Samozrejme, v miske pod črepníkom nesmie stáť voda. Na zálievku by sa mala používať mäkká odvápnená voda. Ak chcete predísť predčasnému odparovaniu vody, dajte ku koreňom mulčovaciu nástielku. V období vegetácie sa pridáva do zálievky hnojivo na podporu kvitnutia, odporúčame hnojivo ENGO NA KVITNÚCE RASTLINY . Pred výsadbou sa zapracuje do substrátu zásobné hnojivo, odporúčame hnojivo PW ZÁSOBA. Na konci jesene sa už nepridáva hnojivo a redukuje sa zálievka. V tomto období sa môže aj zostrihať o 1/3. Odstránia sa aj poškodené korene. Na jar sa pomaly otužuje - na pár hodín sa dá von. Môže sa i prípadne presadiť. Na výsadbu sa používa kyslý alebo neutrálny substrát, ktorý musí byť bez vápnika. Ak nestriháte rastlinu pred prezimovaním, musíte tak urobiť po zime - výhonky sa skrátia o polovicu až dve tretiny. Taký radikálny rez je dôležitý, pretože iba mladé výhonky plne kvitnú, staršie majú po čase málo kvetov. Keď má nový výhonok listy, začne sa so zvýšenou zálievkou a s výživou.

Optimálna teplota prezimovaniaje 5 - 15°C. Substrát nesmie byť úplne suchý, z času na čas ju treba poliať.

Rozmnožuje sa ľahko odrezkami, ktoré sa odoberajú od februára. Je možné i rozmnožovanie výsevom - najvhodnejší čas je február. Semienka potrebujú na klíčenie teplo, preto sa nádoba postaví nad výhrevné teleso. Semenáčiky sa pikírujú a vysadia do črepníkov. Na začiatku sa niekoľkokrát zaštipujú konce listov.