MUSKAT TAH.ROYAL PURPLE RED - 10 KS

MP7323

Plnokveté previsnuté

Muškát ťahavý (Pelargonium peltatum Royal Purple Red) je krásnou novinkou zo série ťahavých plnokvetých muškátov v krvavo červenej farbe. Bohato kvitne a vynikne samostatne alebo vo farebných kombináciách. Vďaka bohatým a plným kvetom a zeleným listom typického tvaru je veľmi žiadaný na výsadby nádob na balkónoch a terasách.

balenie 10 rastlín
farba červená
doba kvitnutia V-IX

Objednávanie tovaru
08. 01. 2020 – 14. 04. 2020

Expedícia tovaru
27. 04. 2020

6,49 € s DPH

Potrebujete zistiť dostupnosť tovaru, alebo dodatočné informácie?

tel icon 033/5340301
alebo
0903 458 033

Skoro kvitnúca odroda, ktorá vás bude tešiť svojimi kvetmi až do neskorej jesene. Dodávame v balení multipak - 10 ks rastlín.

Muškáty vysádzame na slnečné stanovisko, ideálna je orientácia na juh, juhovýchod, či juhozápad. Odporúčame muškáty sadiť do samozavlažovacích hrantíkov alebo nádob, ktoré počas slnečných letných dní zaisťujú plynulý prísun vlahy a vyrovnávajú aj teplotu pôdy. Kúpené sadenice pelargónií zasypte kvalitným substrátom do výšky pôvodného substrátu. Pôdu v črepníku môžete prihnojiť zásobným hnojivom PW ZÁSOBNÉ HNOJIVO.

Množstvo sadeníc voľte podľa veľkosti kvetináča, na bežný hrantík 50-60 cm je dobré zasadiť cca 5- 7 rastlín.

Po výsadbe zalejte a nechajte pár dní skôr v polotieni aby sa nespálili ich listy, tiež  aspoň dva týždne nehnojte – rastliny sa musia prekoreniť, aby mohli výživu prijímať. Neodhadnuté množstvo hnojiva by mohlo uškodiť.

Následne pravidelne pridávajte hnojivo vo veľmi nízkej koncentrácii do zálievkovej vody, odporúčame hnojivo ENGO NA KVITNÚCE RASTLINY. Prihnojovať treba od jari do jesene, len tak dosiahnete bohaté kaskády kvetov a potešenie počas celej sezóny. Podľa stupňa vývinu pridávajte hnojivo do každej zálievky v koncentrácii 0,05 až 0,1 percenta, čo znamená 5 až 10 gramov hnojiva na 10 litrov vody.

Používajte výhradne vodorozpustné kryštalické hnojivá tak, že spolu so zásobným hnojivom v substráte by to malo byť dokopy asi 3 až 8 gramov na liter zeminy. Od výsadby až do konca mája aplikujte hnojivá s prevahou dusíka a po tomto termíne hnojivá s vyváženým pomerom živín s dôrazom na draslík.

Na podporu celkovej vitality vysadených rastlín sa pri výsadbe odporúča zaliať ich preventívne systémovým fungicídom, napríklad Previcurom 607 SL v koncentrácii 15 militrov na desať litrov vody. Zlepšuje celkovú rastovú kondíciu a zároveň pôsobí proti hubovým chorobám v oblasti koreňového systému.

Zemina, v ktorej muškáty rastú, by mala byť stále vlhká, ale nie premočená ani suchá. Polievať je najlepšie ráno alebo večer priamo ku koreňom.

Pre úspešné prezimovanie všetkých druhov muškátov je chladné prostredie (5-15 ° C) a svetlé miesto.Rastliny prestávame hnojiť hnojivami podporujúcimi bohatý rast a kvitnutie.

Tesne pred príchodom prvých mrazíkov rastliny premiestnime na zimné stanovište a hlboko je zrežeme.Pri nedostatku svetla sa výhony vytiahnu a v horšom prípade môže dôjsť aj k úhynu rastliny. Každý výhon zrežeme čo najhlbšie (tesne nad kolienkom) a potom muškáty premiestnime z vonkajšieho  do vnútorného prostredia na prezimovanie, aby som zabránila ich poškodeniu prvými mrazíkmi. ”V zime tiež výrazne obmedzíme zálievku, substrát by nemal byť trvalo vlhký a medzi zálievkami by mal vždy čiastočne preschnúť.