O nás

História

Firma ENGO - Z bola založená v r. 1992, jej nástupca - firma ENGO s.r.o. bola založená v roku 1994.

Svoje aktivity od sojho začiatku smerovala na jediný cieľ, a to: zabezpečiť dostupnosť nových technológií a výrobkov pre odvetvie moderného poľnohospodárstva a okrasného zahradníctva.

Šírenie informácií zabezpečila hlavne vďaka časopisu Kvety a záhrada, ktorý sa začal pod kontrolou Ministerstva kultúry vydávať od roku 1998. Spustili sme informačný portál www.engo.sk a www.kvetyazahrada.sk.

V súčasnosti môžeme tvrdiť, že firma ENGO sa špecializuje na profesionálne trávniky – a to dodávkou špeciálnych výrobkov a tiež dodávkou nových technológií pre ošetrovaní existujúcich trávnikov.Spolupracujeme s prestížnymi golfovými a futbalovými ihriskami. Od roku 2008 sme riadnym členom EIA (EUROPEAN IRRIGATION ASSOCIATION).


ENGO - držiteľ certifikátu ISO 9001:2008

V decembri 2013 spoločnosť ENGO s.r.o. získala medzinárodný certifikát ISO 9001:2008. Norma 9001:2008 je uznávaná na medzinárodnej úrovni ako štandard pre riadenie kvality.

Certifikácia sa vzťahuje na všetky procesy spojené s riadením projektov pre golfové a futbalové ihriská a obchodnú činnosť s komoditami pre záhradné centrá, pestovateľov a spotrebiteľov.

Zameranie

Zameriavame sa na oblasť vinohradníctva, lesníctva, škôlkárstva – kde okrem špecializovaných služieb (vodné, pôdne analýzy, plány výživy, ošetrovanie porastov..), dodáva výrobky firiem SCOTTS, PINDSTRUP, JIFFY, TEKU, PW Europe.

Ponuka

Pre maloobchod ponúkame systém predaja PW certified gardencenter. Je to systém garancie pre spotrebiteľa, že dostáva naozaj certifkované rastliny a zodpovedajucu odbornosť.

Z výrobkov sa prezentujú hlavne značky KRIKETS trávne zmesi a hnojivá pre trávnik, ENGO hnojivá, PW výrobky, rašelinové výrobky GRUNT. Cieľom firmy je špecializácia na okrasné zahradníctvo a vybrané oblasti poľnohospodárstva a lesníctva.