DAHLIA BLUE BOY

J100100

Georgíny

Georgína (Dahlia Blue Boy)
Počet kusov v balení: 1Výsadba apríl - máj.
Extra dlhé kvitnutie.
Kvitnú júl-október.
Výška 110cm.

farba modrá
doba kvitnutia VII-X
typ dekoratívne
stanovisko slnko, polotieň
výška v dobe kvitnutia viac ako 100 cm

Objednávanie tovaru
08. 01. 2019 – 08. 04. 2019

Expedícia tovaru
29. 04. 2019

2,89 € s DPH

Potrebujete zistiť dostupnosť tovaru, alebo dodatočné informácie?

tel icon 033/5340301
alebo
0903 458 033

NAJPREDÁVANEJŠIA GEORGÍNA VŠETKÝCH ČIAS SA VRACIA DO NÁŠHO ESHOPU. MIMORIADNE OBĽÚBENÁ. KVETY SÚ NÁDHERNÉ PURPUROVO MODRÉ. NÁDHERNÁ V KOMBINÁCII SO ŽLTÝMI A ČERVENÝMI GEORGÍNAMI. 
Georgíny kvitnú od leta do jesene. Rastliny nepotrebujú veľa - okrem dobrého stanovišťa, ktoré by malo byť chránené pred vetrom, slnečné a nie premokrené. Hľuzy sa sadia do pôdy od začiatku mája, kedy sa očakáva, že už nebude hroziť námraza. Ak ste našli ideálne miesto, vykopte jamku asi 10 cm. Do jamky dajte hŕstku rohoviny ako hnojivo a vložte do nej hľuzu georgíny. 

Georgíny nevyžadujú príliš veľké zavlažovanie. Avšak, pravidelne strihajte odkvitnuté kvety i so stonkou. Týmto spôsobom podporíte vývoj nových kvetov. 

Na jeseň, pred príchodom prvých mrazov, ostrihajte georgíny na výšku 10-15cm nad zemou. Potom ich vykopte zo zeme a nechajte zaschnúť. Po zaschnutí skladujte hľuzy v chladnej a tmavej miestnosti. Ak máte hľúz viac, neskladajte ich na seba, ale vedľa seba. 

V budúcom roku, po posledných jarných mrazoch, môžete presadiť hľuzy georgín do záhrady, ako je už popísané vyššie. Alebo ich môžete tiež zasadiť do kvetináča. Nádoba by nemala byť príliš malá. Dbajte na to, aby neboli georgíny nasiaknuté vodou alebo preliate. Preliatiu môžete zabrániť tým, že na dne kvetináča vytvoríte drenážnu vrstvu, ktorá by mala byť vysoká 3-4 cm a mala by byť vytvorená za použitia napučanej sušené hliny, črepov alebo kamienkov.