Rekapitulácia 2025
Rok 2025 bol pre spoločnosť ENGO rokom odborného rastu, technologických inovácií a výrazného rozšírenia portfólia služieb. Naše aktivity pokrývali celý životný cyklus športových a verejných plôch – od výstavby a modernizácie, cez technológie a údržbu, až po sezónne projekty zamerané na zeleň a verejný priestor.
Futbalové ihriská, trávniky a infraštruktúra
V segmente futbalových ihrísk sme realizovali viacero významných projektov po celom Slovensku. Dokončili sme výbehové zóny s umelou trávou v FTA Prešov, a významným míľnikom bol úspešný grow-in hybridného trávnika hlavnej plochy a tréningových ihrísk v KFC Komárno, ktorý potvrdil naše skúsenosti s modernými hybridnými systémami.
Počas roka sme realizovali jarné a jesenné údržby prírodných futbalových trávnikov, ako aj pravidelné údržby umelých futbalových povrchov, čím sme zabezpečili optimálnu hernú kvalitu počas celej sezóny. K dlhodobej udržateľnosti prispela aj inštalácia závlahového systému na futbalovom ihrisku v Detve.
Inovácie, monitoring a výživa trávnikov
Rok 2025 sa niesol aj v znamení technológií a dát. Pre kluby Nike ligy – FC Slovan, FTA Prešov a KFC Komárno – sme dodali systém monitorovania koreňovej zóny SOIL SCOUT, ktorý umožňuje presné sledovanie vlhkosti, teploty a zdravotného stavu trávnika v reálnom čase.
Zároveň sme zabezpečili dodávku komplexného programu hnojenia pre FTA Prešov, KFC Komárno a MFK Skalica, pričom sme rozšírili náš sortiment o environmentálne udržateľné hnojivá, reflektujúce moderné požiadavky na ekológiu a dlhodobú starostlivosť o športové plochy.
Naše riešenia v oblasti výživy trávnikov našli uplatnenie aj mimo futbalu – úspešne sme spolupracovali s poprednými golfovými ihriskami na Slovensku a v Českej republike, čím sme potvrdili univerzálnosť a kvalitu našich systémov. Významnou súčasťou roka bola aj spolupráca so SFZ prostredníctvom FUTBALNET SHOP (https://futbalnet.shop/), ktorá nám umožnila priblížiť profesionálne riešenia širšiemu spektru klubov a športových organizácií.
Padel – dynamický rozvoj nového segmentu
Popri tradičných futbalových projektoch sme v roku 2025 výrazne posilnili aj segment padelu. Realizovali sme inštaláciu dvoch padelových kurtov v Trnave a padelového kurtu v Košiciach, čím sme aktívne prispeli k rozvoju tohto rýchlo rastúceho športu na Slovensku a potvrdili našu schopnosť dodávať moderné športové riešenia na kľúč.
Profesionálna technika, stroje a servis
Silnou súčasťou roka 2025 bola aj oblasť dodávky profesionálnej techniky. ENGO úspešne realizovalo kompletnú dodávku flotily strojov pre AS Trenčín, zahŕňajúcu vretenové kosačky, sejačky, vertikutátory, pieskovačky a ďalšiu špecializovanú techniku.
Kompletné technické vybavenie sme dodali aj pre novo-postavený štadión FTA Prešov, kde sme zabezpečili stroje nevyhnutné pre každodennú údržbu ihriska.
Významným krokom bolo aj obnovenie spolupráce s City Arénou Trnava, ktorej výsledkom bolo dodanie 3-vretenovej kosačky RM-3100D.
Popri veľkých projektoch sme zaznamenali úspešný rast predaja malej profesionálnej techniky, najmä pre záhradných realizátorov. Zároveň sme rozšírili rozsah servisných prác a dodávok náhradných dielov, čo prispelo k získaniu nových zákazníkov do portfólia ENGO.
Zeleň, mestské výsadby a sezónne projekty
V roku 2025 sme pokračovali v dlhoročnej spolupráci s holandským výrobcom JUB Holland, pravidelne dodávajúc kvetinové cibule na jar. Naše dodávky zahŕňali jarné cibuľoviny, ktoré kvitnú v lete, aj jesenné cibuľoviny s kvitnutím na jar. Cibule putovali nielen do záhradných centier, ale aj do mestských a parkových výsadieb, skrášľujúc verejné priestory v Trnave, Senci, Piešťanoch či Bratislave. Významná časť realizácie prebehla prostredníctvom partnerských realizačných firiem.
Záver roka bol opäť venovaný Vianociam – zabezpečili sme dovoz 11 000 dánskych jedličiek od spoločnosti DALGAS, ktoré sa predávali po celom Slovensku. Najväčší záujem bol zaznamenaný u partnera PLANTEX VESELÉ, ktorý je známy kvalitným zákazníckym servisom a odborným poradenstvom.
TurfEducation Dubai – 5. výročie
Rok 2025 bol pre ENGO Group mimoriadne významný, a jedným z jeho vrcholov bolo uskutočnenie 5. ročníka medzinárodnej konferencie TurfEducation v Dubaji. Konferencia, na ktorej sa už tradične stretávajú profesionáli z celého sveta bola zameraná na inovácie, údržbu a manažment športových trávnikov a športových povrchov.
Tento ročník nám priniesol stovky účastníkov a medzinárodných odborníkov, vrátane greenkeeperov, trénerov, manažérov športovísk a investorov, prezentácie najnovších technológií, inovatívnych produktov a trendov, ktoré posúvajú údržbu a správu športových povrchov na svetovú úroveň, ale aj interaktívne diskusie, workshopy a networking, ktoré umožnili výmenu skúseností a nadviazanie nových partnerstiev. Taktiež sprievodné aktivity, vrátane športových turnajov a gala večera, ktoré vytvorili priestor pre neformálne stretnutia a budovanie komunitných väzieb.

