Rekonštrukcia FC Metalist

Rekonštrukcia FC Metalist

V roku 2011 získala Firma Engo kontrakt na rekonštrukciu futbalového trávnika Metalist Charkov na Ukrajine.  Mužstvo Metalist Charkov hrá najvyššiu ukrajinskú ligu a dlhodobo sa umiestňuje medzi prvými tromi  priečkami. To znamená, že pravidelne hrá aj európske poháre. Požiadavka bola,aby trávnik spĺňal najvyššie kritériá a normy UEFA.

Z toho dôvodu firma Engo spolupracovala s írskymi firmami, STRI a CRL ktoré dlhodobo spolupracujú s UEFA. 16.4.2011 vo večerných hodinách sme sa zúčastnili  posledného ligového zápasu , na starom trávniku.  Ráno 17.4. o 7:00 začala rekonštrukcia trávnika. Behom piatich hodín bola z poloviny ihriska zhrnutá prvá vrstva pôdy.

Súčasne  začali prípravy na inštaláciu drenážno ventilačného systému. Inštaloval sa najmodernejší drenážno ventilačný systém na svete" ISSASS".

Priamo v teréne si situáciu overoval aj riaditeľ firmy Engo.

Medzi tým sme pripravovali inštaláciu zavlažovacieho systému. Inštalovali sme dekodérový zavlažovací systém firmy TORO. Práce bolo treba zladiť a načasovať,tak aby nás nič nezdržovalo a aby nikto nikoho nebrzdil.

Po inštalácii drenážno ventilačného systému, závlah a navezenia štrkovej vrstvy, prišlo na rad vykurovanie. Zváralo sa hlavné potrubie, montoval výmenník tepla, kládli hadice na štrkovú plochu.

Po nainštalovaní vykurovania, boli navozené vrstvy piesku a špeciálneho substrátu.

Začal sa výsev a starostlivosť o trávnik. Na Metaliste bolo použité osivo Scotts. V júli bolo inštalované umelé vlákno DESSO. Desso spevňuje naturálny trávnik a tým ho zaraďuje na vrchol svetovej kvality. Trávnik týchto parametrov má len niekoľko špičkových európskych štadiónov.  Na tomto trávniku sa odohrajú skupinové zápasy ME 2012 vo futbale.

Rozdiel medzi naturálnym trávnikom a nainštalovaným umelým vláknom. Naša firma sa o trávnik bude starať až do ME 2012. Až potom odovzdá trávnik zákazníkovi.