KGC Kijev

KGC Kijev

V roku 2007 začala v Kyjeve výstavba 18 jamkového ihriska na rozlohe väčšej ako 400ha. Ihrisko pozostáva z 9 jamkovej akadémie, 9 jamkového klubového poľa, driving rangu, puting greenu, chipping greenu a 18 jamkového Championského poľa. Firma Engo získala kontrakt na inštaláciu kompletného zavlažovacieho systému a na dodávku strojov na údržbu trávnikov.

Celá stavba bola rozdelená do niekoľkých etáp. V prvej etape v roku 2007 sme nainštalovali závlahu na celú akadémiu a spustila sa dočasná čerpacia stanica.
V roku 2008 sa na akadémii už pestoval trávnik. My sme nainštalovali závlahu na klubové pole, driving range, putting green, chipping green a nainštalovala sa čerpacia stanica. Jamky sa postupne vysievali a ešte v tomto roku bola celá deviatka vysiata. Ďalej sme nainštalovali niekoľko jamiek z Championského poľa. Problematické miesta boli vysievané hydroseedingom, ktorý tiež dodala firma Engo.

V roku 2009 sme prebrali dohľad nad drenážnymi prácami. Tejto práce sa ujal Mgr.Miroslav Šigut. Inštalovali sa závlahy na všetkých jamkách Championského poľa. Práce boli úspešne dokončené a celé pole bolo vysiate.

Na KGC bol inštalovaný dekodérový zavlažovací systém od firmy TORO. Ihrisko je skonštruované podľa PGA noriem.