Mill´s Creek, Petrohrad, Rusko

Hlavným dodávateľom golfových konštrukčných a inštalačných prác rezidenčného projektu s golfovým ihriskom Mill’s Creek neďaleko ruského Petrohradu je ruská pobočka ENGO Group.   

Kontrakt zahŕňa inštaláciu drenáží, výstavbu odpalísk, greenov a bunkerov, inštaláciu závlahového systému  a výsevy.

Projekt Mill‘s Creek (ruský názov Мельничный ручей) je rezidenčný projekt s 18 jamkovým golfovým ihriskom situovaný asi 70 min. jazdy severovýchodne od centra Petrohradu. 

Dizajn ihriska bol navrhnutý tímom architektov prestížnej spoločnosti European Golf Design, vedeným Rossom McMurray. Master Plan projektu bol vytvorený firmou WATG. Manažment projektu zastreší renomovaná spoločnosť Braemar Golf zo škótskeho St. Andrews. Veľká časť zemných prác je už hotová a projekt rýchlo napreduje. 18 jamkové ihrisko by malo byť vybudované počas obdobia 2015-2016. Nainštalovaný bude systém TORO s riadiacim systémom  Lynx. 

Norbert Zaťko, riaditeľ ENGO Group: 
„Je to pre nás obrovský úspech, jedná sa skutočne o vynikajúci projekt. Sme si istí, že dokážeme poskytnúť prvotriedne služby, využijeme všetky naše znalosti a skúsenosti z miestneho prostredia a tešíme sa na spoluprácu s významnými firmami z golfového odvetvia.“

Dennis Kotov, riaditeľ Mill’s Creek Development:
„Rozhodli sme sa prijať ponuku od ENGO Group, pretože sme si istí, že nám pomôžu vybudovať najlepšie golfové ihrisko v Rusku, obklopené príjemnou rezidenčnou štvrťou s niekoľkými jazerami a krásnou prírodou. Naším cieľom je zaradiť nádherný Petrohrad medzi vyhľadávané golfové destinácie.“

Priebeh a špecifikácia prác:

ENGO tím ( Head manager: Miroslav Šigut, Project manager: Anton Chumak) zahájil práce 4.1.2015.
Konkrétne ide o:
      
Výstavbu hlavných drenáží
Závlahový systém (2000 postrekovačov, čerpacia stanica) 
Výstavba odpalísk, greenov a bunkerov
 Finálna príprava pre výsev 
 Výsev 

Do konca roku 2015 sa tímu (fungujúcom v počte 40-75 ľudí) podarilo dokončiť: 

  •  Akademiu ( 3 jamky),
  •  Driving range
  •  Sedem jamiek vrátane výsevu 
  •  Dve jamky - konštrukčne 
  •  Dve jamky - vydrenážované

 Ihrisko je koncipované na základe najmodernejších osvedčených technológií a dizajnu. Pôvodný terén bol rovinatý. Vykopaním piatich obrovských vzájomne prepojených jazier sa zabezpečil dostatok materiálu na formovanie terénu, na ktorom vzniklo golfové ihrisko a tiež plochy na stavbu domov. 

Závlahový systém bol v novembri 20015 zazimovaný. Počas zimných mesiacov bude stavba pokračovať konštrukciou hlavných drenáží. Práce na zostávajúcich jamkách sa naplno rozbehnú na jar 2016.  

Fotogaléria zo stavby

Drenáže hlavných línií sa realizovali v zime
Drenáže - catch basin
GPS meranie hotových prác
Vysiata jamka
Návšteva architekta. Sprava: Ross Mcmuray (EGD), Miroslav Šigut (Engo),Michail Zasucha (Engo), Bobby Kirkwood (Braemar), prekladateľka Anastasija
Závlahári pri práci
Konštrukcia odpaliska
Hydroseeding
Konštrukcia greenu
Konštrukcia záchytnej jímky
Čerpacia stanica
ENGO tím

Pozrite si video zo stavby: